En iyi lastik markaları hangileri ? Previous item Online Oto Lastik Satış...

En iyi lastik markaları hangileri ?

Lastikler otomobilin yol ile temasını sağlayan ve önemli rol oynayan ekipmanlardan birisidir. Yol tutuşu ve durma mesafeleri lastik seçiminde en çok dikkat edilen özelliklerin başında gelir. Yazlık, kışlık ve dört mevsim olarak üçe ayrılan lastikler kendi içinde de kalitesine göre performans ve fiyat farklılıkları gösteriyor. Her bütçeye uygun modellerin yer aldığı en iyi lastik markaları ndan bazılarına bu yazımızada kısaca yer verdik.

En iyi lastik markaları hangileri ?

en iyi lastik markaları

Lassa

Sabancı Holding ve Japon lastik üreticisi Bridgestone ortaklığı ile Brisa adı altında kurulan Lassa, bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen lastik markalarından birisi haline geldi. Özellikle dünyanın en büyük futbol kulüplerinden birisi olan Fc Barcelona’nın resmi sponsorları arasına girmesi ile hem avrupa’da hem de dünyada büyük ses getiren Lassa aynı zamanda Arda Turan, İpek Soylu ve Şahika Ercümen gibi şampiyon isimler ile Pınar Karşıyaka ve Volkicar’a da sponsorluklarıyla destek veriyor.

Petlas

Bir diğer yerli lastik üreticisi olan Petlas ülkemizde en çok tercih edilen lastik markaları arasında yer alıyor. Abdül Kadir Özcan A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren firma kara taşıtı lastiklerinin yanı sıra savaş uçağı lastik üretimi de gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Petlas fabrikasında Starmaxx lastikleri de üretilmektedir.

Bridgestone

Listenin başında yer verdiğimiz Sabancı ve Bridgestone ortaklığı altında kurulan Brisa fabrikasında üretilen Bridgestone markasını “Emniyet Lastiği” sloganı ile hem araçlara hem de araç sahipleri ve ailelerinin emniyetine verdiği önem ile dikkatleri çekiyor.

Michelin

Kuruluşu 1889 yılına dayanan Fransa merkezli Michelin markası ülkemizde uzun zamandır satışlarını gerçekleştiren ve yollarda oldukça fazla gördüğümüz en iyi lastik markaları arasında yer alıyor. Kara taşıtlarında yanı sıra motor sporlarında da sıkça gördüğümüz Michelin, motogp ve formula 1 müsakalarının lastik üreticileri arasında yer alıyor.

Goodyear

Dünya lastik pazarında 3. sırada yer alan Amerika merkezli Goodyear aynı zamanda Nascar yarışlarının lastik tedarikçisidir. Alt markası olarak Dunlop lastiklerini piyasada görmeniz mümkündür. 2016 başında ise dünyanın önde gelen futbol kulüplerinin başında gelen Bayern Münih’in platin sponsoru oldu. Aynı zamanda ülkemizde sosyal sorumluluk kampalarına da önem veren Goodyear 2012 yılında başlattığı Trafikte Gençlik Hareketi projesi ile seçilen liselerde şimdiye kadar 40 bin öğrenci, 80 bin veli ve 2 bin servis şoförüne özel eğitimler verildi.

Pirelli

İtalyan merkezli olan ve dünyanın önde gelen lastik üreticileriden birisi olan Pirelli, otomobil, motosiklet, kamyon, otobüs ve iş makinesi gibi kara taşıtlarına üst sınıf lastikler üretiken aynı zamanda dünyanın en çok ilgi gören spor dallarından birisi olan Formula 1 araçları içinde lastik üretimi gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Pirelli markası lastiklerinin yanında her yıl hazırlamış oldukları takvimler ile de adından çok söz ettiriyor.

Continental

Almanya merkezli olan ve günümüzde dünyanın en büyük 5 otomotiv tedarikçisinden birisi olan Continental markası birçok kara taşıt grubunun kullanımına uygun lastik üretimi yapıyor. Alman mühendisliği ve titizliği ile çalışan Continental aynı zamanda dünayda ilk kez sırt desenli lastiğin yaratıcısıdır.

Yokohama

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden birisi olan Japonya merkezli Yokohama markasını özellikle motorsporlarında sıkça görüyoruz. Burada edindikleri tecrübeyi otomobil lastiklerine de uyarlayan markanın yüksek performans ve kaliteli lastiklerini piyasada bulmamız oldukça mümkün.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurmanız gerekiyor *